Meno Boha je Milosrdenstvo

Meno Boha je Milosrdenstvo

Autor: Andreo Tornielli, František I.
Vydavateľ: Fortuna libri
Vydanie: prvé
Rok vydania: 2016
Žáner: Dialóg
Formát: 8° Octavo
Počet strán: 125
Stav: veľmi dobrý, neopotrebovaný, rovnako aj prebal
Väzba: pevná
ISBN: 978-80-8142-559-2

7,00 €

Jedinečná publikácia Meno Boha je Milosrdenstvo prináša úprimný a otvorený rozhovor s pápežom Františkom.Na rozdiel od iných kníh v tejto osobitej publikácii nenájdeme už v minulosti publikované rozhovory, ale dosiaľ nezverejnené slová a vyjadrenia pápeža Františka z rozhovoru uskutočneného ad hoc s vatikanistom Andreom Torniellim.
V rozhovore pápež František prostredníctvom spomienok z mladosti a dojímavých skúseností zo svojho kňazského pôsobenia vysvetľuje dôvody, prečo si želal vyhlásiť mimoriadny Svätý rok. Nepodceňuje etické ani teologické otázky a zdôrazňuje, že cirkev nemôže zatvoriť dvere pred nikým.
Jednoduchým a priamym jazykom pozýva pápež František každého muža a každú ženu na zemi na prostý, dôverný, osobný dialóg. Každá stránka knihy vyjadruje vrúcnu túžbu priblížiť sa k všetkým dušiam v cirkvi i mimo nej, ktoré hľadajú zmysel života, cestu pokoja a zmierenia, liek na svoje fyzické i duchovné zranenia. Predovšetkým sa chce priblížiť k všetkým nepokojným a uboleným, ktorí túžia byť prijatí, nie odmietnutí: k chudobným a vylúčeným, k väzňom a prostitútkam, ale aj k zmäteným a k tým, čo sa vzdialili od viery, k homosexuálom i k rozvedeným.
V tomto úprimnom dialógu sa pápež František nevyhýba ani vzťahom medzi milosrdenstvom, spravodlivosťou a skazenosťou. Kresťanom, ktorí sa pripočítavajú k zástupu „spravodlivých“, pripomína: „Aj pápež je človek, ktorý potrebuje Božie milosrdenstvo.“

"Milosrdenstvo je prvá vlastnosť Boha. Jeho meno je Milosrdenstvo. Neexistuje situácia, z ktorej sa nedostaneme; nie sme odsúdení, aby sme zahynuli v pohyblivých vodách."

Súčasťou slovenského vydania je aj Misericordiae vultus, bula, ktorou sa vyhlasuje mimoriadny Svätý rok milosrdenstva, v publikácii je použitá s láskavým dovolením Konferencie biskupov Slovenska.Kniha Meno Boha je milosrdenstvo vychádza súčasne v 86 krajinách. Na zadnej strane obálky všetkých vydaní je kópia podpisu pápeža Františka.

Súvisiace produkty

Čo rozprávali evanjelisti

skladom

Čo rozprávali evanjelisti

5,00 €