The Strand Magazine 1895

The Strand Magazine 1895

Autor: kolektív autorov
Vydavateľ: George Newnes LTD. Strand London
Rok vydania: 1895
Formát: 8° Royal Octavo
Počet strán: 1520
Stav: Mierne opotrebovaný, listy sú zažltnnuté, väzba miestami ošúchaná
Väzba: pevná

130,00 €

Celoročné zviazané vydanie londýnskeho mesačníka Strand (vychádzal v rokoch 1891-1950) v dvoch kompletných zväzkoch. Obsahuje množstvo ilustrovaných článkov, zaujímavostí zo sveta kultúry, umenia, literatúry, rozhovory, karikatúry a mnoho ďalších. Vychádzali tu i mnohé diela na pokračovanie od autorov ako A.C. Doyle, J. Verne, A. Christie, R.Kipling, L. Tolstoj, H. G. Wells a mnoho ďalších renomovaných autorov.

Prvý zväzok obsahuje Doylove Dobrodružstvá brigadiera Gerarda, či ilustrovaný rozhovor s Julesom Verneom, ilustrované bájky, ilustrované miniatúrne životopisy G. Verdiho, R. Churchilla (otec W. Churchilla), vojvodu z Newcastlu, lorda a lady Sandhurstovcov a ďalších, Daudetovo obliehanie Berlína a veľa veľa ďalších.

Druhý zväzok obsahuje pokračovanie Doylových Dobrodružstiev brigadiéra Gerarda, poviedku od Michela Verne Expres budúcnosti (ako autor je uvedený Jules Verne), ilustrované bájky, Dvorné dámy kráľovnej Viktórie, Odbornú, grafologickú analýzu podpisov Napoleona I. , Ilustrované miniatúry známych osobností napr. vojvodu z Cambridge, Herberta Gladstona, biskupa z Winchesteru a ďalších.

Súvisiace produkty

Vanity Fair I. II. III.

skladom

Vanity Fair I. II. III.

40,00 €